Takım Koçluğu

Takım koçluğunun amacı bireysel başarılarını kanıtlamış takım üyelerinin, birlikte öğrenerek ve gelişerek yüksek performanslı bir takıma dönüşmelerini sağlamaktır. Bu amaca yönelik çalışmalar ve kullanılan takım koçluğu araçları ile takımın mevcut ve ideal olumluluk ve verimliliklerinin arasındaki farkı görerek takıma dönüşmelerine aracılık edilir. Takımın ideal ve yüksek performans için gereken gelişim planlamalarını yapmaları takım koçluğunun temel amaçlarındandır.

Takım Koçluğu

Takım Koçluğu

Takım Koçluğu takım performansını iyileştirmede yenilikçi bir yaklaşımdır. Takımın öğrenmesine yönelik takım koçluğu katılımcıların bir ‘sistem’ olarak takım ve takım içindeki ilişki dinamiklerini anlamalarına imkân verecek kavramları ve temel yetkinlikleri tanımalarını sağlar.

Program başlangıçta iki günlük bir program olarak başlar ve daha sonra ihtiyaç ve talep doğrultusunda birer günlük takım koçlukları ile devam eder. Toplamda her takım için 6 gün yüksek performanslı bir takım oluşumu için yeterli olmaktadır.

Program tamamlandıktan sonra kat edilen yol ve deneyimleri paylaşmak adına 2 ay sonra bir araya gelerek takip programı yapılabilir. İstenirse takip programları belirli aralıklarla tekrarlanabilir

Takım koçluğu alan takımın liderleri yüksek performanslı bir takım olabilmek için ihtiyaçlarının, değerlerinin, güçlü ve gelişmesi gereken yönlerinin farkına vararak eylem planları ile ayırılırlar.