×

Türkçe | English

Home

Meltem Kınacı

Mart 9, 2015

Eğitimci ve Lidmeltemer Koçu, ACC

 

1989 yılında FMV Özel Işık Lisesi Nişantaşı Kampüsünden mezun oldu. Lisans derecesini 1993’te İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Fakültesi’nden aldı. 1994’te Koç Holding Yönetim Bilgi Sistemleri Grubunda, Holding grup firmalarında süreç analizi ve aktiviteye dayalı maliyet yönetimi projelerinde çalışarak iş hayatına adım attı.

1997’de HP Türkiye’ye Son Kullanıcı ve Ticari Ürünler Pazarlama, İletişim ve Basınla İlişkiler Yöneticisi olarak katıldı.
2001’de HP Türkiye’de ilklerden biri olarak Global e-Devlet ekibinde Pazarlama ve İletişim Yöneticisi olarak çalışmaya başladı. 2002’de yaklaşık 5 yıl CEE ve MEMA (Orta ve Doğu Avrupa, Orta Doğu, Akdeniz ve Afrika) bölgesindeki 99 ülkenin Üretim ve Telekomünikasyon Sektör Çözümleri Stratejik Pazarlama ve İletişim Yöneticiliğini, sonraki 1,5 yıl süresince de aynı bölgede Kurumsal ve KOBİ Pazarlama İletişim Bölge Yöneticiliği yaptı.

2008’de başladığı HP Türkiye Kurumsal Pazarlama, Basınla İlişkiler ve Kurumsal İletişim Yöneticisi görevinde 2,5 yıl kadar çalıştıktan sonra 2010’da HP MEMA (Orta Doğu, Akdeniz, Afrika) bölgesi Yazılım Pazarlama Direktörlüğü görevine geçerek Ocak 2013’e kadar çalıştı.

İş yaşamı süresince tüm görevlerinde takım ruhu, yaratıcılık, girişimcilik ve yenilik değerleriyle, iş arkadaşları ve yönettiği ekiplerinin gelişimine katkıda bulunmak ve liderlik özelliklerini güçlendirmek için destek verdi.
2011’de ICF (International CoachFederation) tarafından onaylı dünyanın önde gelen koçluk okulu Adler International Learning Central Europe’dan koçluk eğitimlerini tamamladı. Bu eğitiminden itibaren HP iç koçu olmanın yanı sıra, firmalarda üst ve orta düzey yöneticilere koçluk yapmaya başladı.

2012’de Organizasyon ve İlişki Sistemleri Koçluğu (ORSC-CRR GLOBAL) ve Team Coaching Intensive (TCI) programını tamamlayarak, Team Diagnostic Authorised Facilitator olarak TCI’ın Türkiye’deki uygulayıcılarından olarak bireysel koçluklarına ek olarak ilişki yönetimi ve takım koçluk uygulamalarına başladı. Aynı zamanda Valupa Danışmanlık Hizmetleri şirketinde İş Geliştirme Yöneticisi olarak danışmanlık hizmeti de vermektedir.

Uluslararası Koçluk Federasyonu (InternetionalCoachingFederation -ICF) üyesi ve akredite koçudur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook IconTwitter IconLinkedin Sayfamız
TR | EN
Facebook IconTwitter IconLinkedin Sayfamız
TR | EN