×

Türkçe | English

Home

Mehmet Altıoklar

Mayıs 6, 2016

Mehmet Altıoklar

Mehmet Altıoklar Adler International Learning mezunu, ACC ünvanlı bir profesyonel koçtur.Altıoklar’ın danışanları yöneticiler, profesyoneller, kariyer değişikliği veya girişimcilik hedefleyen bireyler, iş yaşantısına başlama arifesindeki öğrenciler, gerçek karakterleri ve hayranlarının sevdiği sahnede/ekranda/perdedeki karakterleri arasında bocalayan ünlüler/oyuncular ve yaşam-larında amaç, anlam ve doyum arayan kişilerdir. Altıoklar’ın koçluk mottosu kendi koçluk modelini yansıtmaktadır: “kendi hikayenizin/hayatınızın kahramanı olun”.

Altıoklar 16 yılı medya, sinema, televizyon endüstrilerinin işletme ve yapımcılık olmak üzere iki ayrı alanında üst düzey (CEO) yönetici ve girişimci (yapımcı) olarak geçmiş 23 yıllık iş deneyimine sahiptir.

Cineplex Odeon ve AFM sinemaları’nda CEO görevini yerine getirirken Türkiye’de sinema salonu işletmeciliğinde sektörün öncüsü oldu. AFM sinemalarını İstanbul menkul kıymetler borasında halka açtı.

2005 yılında, bu iki başarılı profesyonel deneyimden sonra yapım şirketi kurdu ve 5 adet uzun metraj film 900 bölüm üzerinde dizi film yapımı gerçekleştirdi. FİYAB (Film Yapımcıları Meslek Birliği), TFA (Türkiye Film Akademisi) gibi örgütlerde başkan yardımcılığı yaptı. Türk filmlerini destekleme fonu komisyonunda 2 sene görev yaparak 3,000 civarında projeyi gözden geçirip destek konusunda görüş bildirdi.

Altıoklar iş yaşamından önce Galatasaray alt yapısında başladığı basketbol kariyerini yine Galatasaray’da sürdürerek 1985 ve 1986 yıllarında iki yıl üst üste şampiyon olan ve ilk Cumhurbaşkanlığı kupasını kazanan takımın 2.kaptanlığını yaptı. Yıldız ve genç seviyelerinde 10 kez milli formayı giydi.

Altıoklar CEO seviyesinde yöneticilik, film ve diziler yapan bir yapımcı olarak girişimcilik ve milli formayı giymiş ve şampiyonluklar yaşamış profesyonel sporculuk ile kazandığı tüm deneyim ve bakış açılarını koçluğuna taşımıştır.

Mehmet Altıoklar aşağıdaki okulları bitirmiştir:

Galatasaray Lisesi

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği

Koç Üniversitesi EMBA

İngilizce, Fransızca ve temel seviyede İspanyolca konuşmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook IconTwitter IconLinkedin Sayfamız
TR | EN
Facebook IconTwitter IconLinkedin Sayfamız
TR | EN