×

Türkçe | English

Home

Cenk Doğru

Mart 9, 2015

cenkYönetici ve Lider Koçu, ACC

 

Cenk Doğru, Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra, yine aynı üniversitede Yüksek Lisans programını tamamlamıştır.

Yüksek Lisans çalışmaları sırasında Mühendislik fakültesinde araştırma görevlisi olarak yer almış, daha sonra beyaz eşya ve ilaç sektörlerinde profesyonel kariyerine başlamıştır. 1989’da Otomotiv yan sanayii sektöründe, “Delphi Automotive Systems Türkiye” yapılanmasının kuruluşunda yer almış, organizasyonun üç fabrika ve 6000 kişiye ulaşan büyümesinde Lojistik, Kalite, Fabrika müdürlükleri görevlerinde bulunmuş, 2000-2007 arasında İnsan Kaynakları Direktörlüğü ve 2007-2013 yılları arasında Ülke Genel Müdürü olarak kariyerine devam etmiştir.

Koçluk eğitimini ICF (International Coach Federation) tarafından onaylanmış bir koçluk okulu olan ADLER’den almıştır. ICF, EMCC (European Mentoring & Coaching Council) ve BUMED (Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği) üyesidir. BUMED bünyesinde son sınıf ve yüksek lisans öğrencilerine “Kişisel sosyal sorumluluk” projesi olarak gönüllü mentorluk yapmaktadır.

Koçluk eğitimleri yanısıra çok çeşitli uluslar arası liderlik eğitimleri (Frontline Leadership, Group Action – General Motors Training Center, Multi-cultural relationship management, Diversity management – ESSEC vb.) ve TA (Transactional Analysis) eğitimleri almıştır. As Leader Liderlik Okulu bünyesinde liderlik ve yöneticilik eğitimleri vermektedir.

Kişisel bir blog ile çeşitli konularda birikimlerini ve görüşlerini paylaşmaktadır. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Facebook IconTwitter IconLinkedin Sayfamız
TR | EN
Facebook IconTwitter IconLinkedin Sayfamız
TR | EN